نرم افزار مدیریت نشریه الکترونیک | پویا اندیش نیاسان

نرم افزار مدیریت نشریه الکترونیک

معرفی نرم افزار مدیریت نشریه الکترونیک نیاسان

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 

نرم افزار مدیریت نشریه الکترونیک نیاسان یک پکیج جامع نرم افزار کاملا بومی مدیریت نشریه است. این نرم افزار کلیه فرآیندهای دریافت مقالات، داوری مقالات و انتشار مقالات علمی را به صورت تحت وب و الکترونیکی اجرا می کند. نرم افزار شامل سه زیر سیستم دریافت آنلاین (Online Submission)، داوری (Article Review) و انتشار مقاله است. بخش های غیر اصلی نرم افزار شامل زیر سیستم های بانک داوران، خبرنامه، اطلاع رسانی، نرم افزار مدیریت محتوای نیاسان است.

نشریه الکترونیک از مهمترین ملزومات انتشارات علمی است. نشریات علمی چنانچه در زمان مناسب به دست دانشمندان و دانشجویان نرسد اعتبار خود را از دست می دهد. اینترنت بهترین و سریعترین ابزار انتقال اطلاعات است.سامانه مدیریت نشریه الکترونیک نیاسان این امکان را برای شما فراهم می آورد. سامانه‌ی مديريت نشریه الکترونیک نیاسان دارای سه بخش اصلی پايگاه وب سایت نشريه، مديريت دريافت و رهگيری مقالات و داوری الکترونيک مقالات است. ابزارهای قدرتمند مديريت محتوا امکان ايجاد و به‌روز رسانی وبسایت نشريه را فراهم می‌کنند. بخش مديريت مقالات با ابزارهايی برای انتشار الکترونيک نشريه امکان انتشار مقاله به صورت الکترونیک و نمایه شدن را فراهم می کند. و بخش داوری الکترونيک امکان بررسی مقالات بر پايه‌ی روش‌های نوین داوری علمی و فنی مقالات را فراهم می‌کند. نرم افزار مدیریت نشریه نیاسان کلیه مراحل دریافت، داوری و انتشار مقاله را به صورت تجمیعی و کاملاً مکانیزه در اختیار مدیران نشریه قرار می دهد.

دریافت مقاله (ONLINE SUBMISSION)

دریافت مقالات علمی

کاربران مقاله های خود را به صورت مرحله به مرحله می‌توانند ارسال نمایند. کلیه نویسندگان می‌توانند در تکمیل مقاله شرکت کنند. امکان تشخیص مقاله تکراری وجود دارد و از ثبت آن جلوگیری می شود. نویسنده مسئول می تواند مقاله خودرا تایید نهایی و به دفتر نشریه ارسال نماید. مقالات ناتمام پس از مدت مشخصی از دسترس خارج می شوند . مقالات می‌توانند چندین فایل داشته باشند. مقالات ارسالی در کارتابل کلیه نویسندگان قرار می گیرد و کلیه نویسندگان از وضعیت آن مطلع می شوند. اطلاع رسانی‌‌ها به نویسنده مسئول از طریق ایمیل و پیامک صورت می گیرد. هر کاربر یک صفحه شخصی جهت مشاهده مقالات ارسالی خود دارد.

داوری گروهی

داوری گروهی مقالات علمی

مقاله امکان ارسال مقاله به چندین داور و جمع آوری و تجمیع نظر کلیه داوران و انعکس نظر داوران جهت اصلاح به نویسندگان داوران از طریق فرم داوری مخصوص ارسالی داوری خود را به صورت آنلاین انجام می دهند. تکمیل فرم داوری نیز می تواند در هر زمانی صورت پذیرد. مدیر هنگام ارسال نامه درخواست داوری می تواند رمز عبور و نام کاربری را برای داور ارسال نماید. پس از پایان داوری و بررسی دواری و بررسی داوری توسط مدیر، گواهی داوری صادر و به ایمیل داور ارسال می گردد. نامه‌ی گواهی داوری از طریق کارتابل داور قابل دسترسی است.

داوری مرجع

داوری مرجع

داور مرجع توسط سردبیر تعیین می شود و هر مقاله در هر زمان فقط می تواند یک داور مرجع داشته باشد. داوری و اطلاع بین داور مرجع و نویسنده تا زمان نظر قطعی در مورد تایید یا رد مقاله صورت می پذیرد . نظر نهایی در مورد رد یا پذیرش مقاله را داور به سردبیر اعلام می کند. پس از هر بار اصلاح مقاله دوباره به داور مرجع ارجاع داده می‌شود.

رهگیری مقاله و داوری

کلیه نویسندگان لیست مقالاتی را که submit کرده‌اند یا نامشان جزء نویسندگان آن مقاله است را در داشبورد مشاهده می‌کنند و هر لحظه از وضعیت مقاله خود می‌توانند مطلع باشند. همچنین ایمیل هایی جهت اعلام وضعیت به نویسندگان ارسال می شود. داوران نیز می‌توانند در داشبورد خود مقالاتی که جهت داوری به آن‌‌ها ارسال شده است یا مقالاتی که داوری کرده‌اند را مشاهده می‌کنند و نیز می‌توانند گواهی داوری رسمی خود را از سایت دریافت نمایند.

نمایش مقاله در سایت

بخش مهمی از سایت که بیشترین بازدید را دارد بخش مقالات آرشیو شده، شماره جاری و مقالات در حال چاپ است. این بخش‌‌ها از نظر SEO بسیار قوی بوده و حتی امکان نمایش متن کامل مقاله بهه صورت HTML,XML و PDF را نیز دارد. ظاهر کاربرپسند باعث راحتی کاربر با آن شده است و امکان نمایه شدن خود کار مقاله در google scholar از دیگر امکانات این بخش به شمار می‌آید. جستجوی قدرتمند و پیشرفته سایت امکان یافتن مقالات با هر شرطی را فراهم کرده است.

خبرنامه

کاربران می‌توانند در خبرنامه داخلی نشریه که امکان ارسال هر گونه خبرنامه از جمله شماره جاری نشریه فراهم می کند عضو شوند و از کلیه اخباری که در نظر نشریه است مطلع شوند. کاربران با وارد کردن ایمیل خود و تایید آن عضو خبرنامه شده و در هر زمانی که صلاح بدانند از عضویت در خبرنامه و دریافت ایمیل‌‌ها خارج می شوند. بلاک عضویت در خبرنامه در هر کجای سایت می تواند قرارداده شود.

ثبت نام کاربر

کاربران به منظور داوری و درج مقاله می‌توانند در سایت ثبت نام نمایند. پس از ثبت نام و تعیین نوع ثبت نام خود دسترسی های مربوط به ارسال مقاله و داوری در صورت ارسال مقاله جهت داوری برای آنها باز می شود. اطلاعات ثبت نام کاربر همواره در سیستم ثبت شده می ماند و برای داوری جدید و یا ثبت مقاله جدید نیاز به ثبت نام مجدد ندارد. سیستم به طور خودکار افراد تکراری را شناسایی می کند. پس از دریافت نام کاربری و رمز عبور کاربر می تواند وارد کارتابل خود شود. کاربر در صورت فراموشی رمز عبور یا حتی نام کاربری، امکان یادآوری و بازنشانی آن از طریق ایمیل خود را دارد.

بررسی مقاله توسط کارشناس و سردبیر

پس از ارسال و تایید مقاله توسط نویسنده مسئول در کارتابل کارشناس قرار می گیرد و پس از بررسی اولیه به سردبیر ارسال می شود. سردبیر می تواند مقاله را جهت اطلاح به نویسنده بازگشت نماید و یا آن را رد موضوعی نماید. کلیه مقالات به صورت دسته بندی شده در کارتابل کارشناس و سردبیر قرار می گیرد.

وبسایت مجله

وبسایت مجله را می توان طراحی کرد. صفحات مختلف قابل تغییر و تعریف هستند. منوها قابل ویرایش توسط مدیر سیستم است. بلاک های مختلف مورد نیاز وبسایت تعریف و محل قرارگیری آن در هر صفحه قابل نمایش است. مهمترین صفحاتی که می توان ایجاد کرد صفحه ارتباط با ما، ارتباط با کارشناسان و سردبیر ، داوران ، درباره نشریه اخبار و اطلاعیه ها، گالری تصاویر ، معرفی هیات داوران و معرفی نویسندگان است. هر صفحه دلخواه دیگر نیز می توان ایجاد کرد. بلاک هایی از قبیل نمایش HTML ، اسلاید شو، متن متحرک، تصاویر متحرک بلاک شماره جاری می توان در هر بخش از صفحات سایت قرارداد. وبسایت نشریه توسط نرم افزار قدرتمند مدیریت محتوای نیاسان که یکی دیگر از محصولات شرکت پویا اندیش نیاسان است مدیریت می شود.

پذیرش مقاله

مقالاتی که توسط داور مرجع مورد تایید قرار می گیرند پذیرش می شوند. مقالات پذیرش شده منتظر ویراستاری و صفحه آرایی می‌مانند. نامه پذیرش پس از مراحل ویراستاری و صفحه آرایی و تخصیص شماره به کلیه نویسندگان ارسال می شود. مقالات پذیرش شده در صفحه چاپ قرار می گیرند و در سایت قابل مشاهده هستند.

سوال سختی دارید؟مشکلی که نیاز به حل دارد؟یا می خواهید سلام کنید...

در تماس باشید