اپلیکیشن جامع مدیریت روابط عمومی | پویا اندیش نیاسان

اپلیکیشن جامع مدیریت روابط عمومی

  • خانه
  • اپلیکیشن جامع مدیریت روابط عمومی

بروشور ما را دانلود کنید

اطلاعات کامل نرم افزار را می توانید داشته باشید

برای دانلود اینجا کلیک کنید

مقدمه در خصوص نرم افزار

امروزه با توجه به رشد تکنولوژی و تحول در الگوهای ارتباطی مخاطبین سازمانها و ادارت و شرکتهای کوچک و بزرگ اکثرا متقاضی دریافت سرویسها و خدمات بر روی وسایل همراه خود هستند که همین مسئله باعث شده تا مدیران و کارشناسان حوزه ارتباطات در پی استفاده بهینه برای استفاده حداکثری از این ظرفیت ایجاد شده باشند. تعریف اطلاع رسانی مطلوب که مورد نظر مخاطب باشه دیگه صرفا کانالهای سنتی مثل وب سایت یا روزنامه های کثیر الانتشار و یا حتی صدا و سیما نیست . اپلیکیشنهای خاص اطلاع رسانی که امکان انجام تراکنش هم در آنها امکانپذیر باشد به سرعت خود را بعنوان یکی از ابزارهای جدید و اتفاقا پر استفاده نشان داده است. اطلاع رسانی باید 24 ساعت شبانه روز و بدون محدودیت مکانی با در نظر گرفتن توزیع عادلانه اطلاعات بین مردم باشد که علاوه بر انتشار از طریق کانالهای ارتباطی سنتی اگر از طریق انواع اپلیکیشنهای ارتباطی هم انجام شود می تواند روی مشارکت مردمی و جلب رضایت شهروندان به شدت تاثیرگذار باشد. اگر انتشار اخبار ، تصاویر ، فراخوانها ، مناقصات و مزایده ها ، نظرسنجی و دریافت انتقادات و شکایات، ثبت درخواستها و سفارشات با امکان پیگیری لحظه ای از طریق فرمهای الکترونیکی، آلارم لحظه ای، و بسیاری موارد دیگر از طریق گوشی موبایل انجام گردد می تواند در سرعت و سهولت ارائه خدمات و اطلاع رسانی به مردم مفید و موثر باشد. اپلیکیشن تخصصی روابط عمومی در دو نسخه اندروید و IOS به همراه سامانه مدیریت محتوای آن توسط تیم نیاسان طراحی گردیده است.

تیم تخصصی و مشاوره

دکتر احمد یحیایی ایله ای

دکترای علوم ارتباطات

اپلیکیشن جامع مدیریت روابط عمومی زیر نظر دکتر یحیایی ایله ای کلیه و با مشاوره علمی ایشان کلیه مراحل طراحی و توسعه خود را پشت سر گذاشته است.

ویژگی ها

  • اطلاع رسانی عمومی: شامل اطلاعیه های درون سازمان جهت مخاطبین عام سازمان
  • اطلاع رسانی اختصاصی: این اخبار و اطلاعیه ها مخصوص پرسنل درون سازمان است و با توجه به واحد سازمانی هر یک از پرسنل می تواند متفاوت باشد.
  • ارسال Notification و کاهش هزینه های ارسال SMS
  • پیام رسان داخلی: ارسال فایلهای چند رسانه ای، انیمیشن و کلیپ بصورت مستقیم جهت بیان عملکرد و برنامه ریزی های سازمانی
  • فرمهای الکترونیک ثبت مشخصات فردی و شرکتی و ایجاد بانک اطلاعات از مخاطبین
  • تظر سنجی عمومی و اختصاصی مسابقات فرهنگی و تهیه پرسشنامه: مسابقات می تواند زماندار، عمومی یا ویژه کارکنان یا خانواده های آن ها باشد.
  • سامانه ثبت شکایات و انتقادات و پیشنهادات: صندوق پیام های انتقادات و پیشنهادات با قابلیت گردش اطلاعات بین روابط عمومی و واحد مربوطه است.
  • سامانه انتشار اخبار سازمان و روابط عمومی اتصال اپلیکیشن موبایل به سایر سامانه های مرتبط جهت ارائه و دریافت اطلاعات بصورت حرفه ای تر اتصال به وب سایت خبری سازمان جهت دریافت خودکار اخبار و نمایش در اپلیکیشن بدون نیاز به دوباره کاری